Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové zdravotnické centrum

9. 8. 2010

Nové zdravotnické centrum

Na Ortopedické klinice 1. LF UK ve Fakultní nemocnici v Praze Na Bulovce bylo zřízeno FIFA Medical Centre of Exellence. Účelem spolupráce obou institucí je poskytovat lékařskou péči fotbalistům na všech úrovních, bez rozdílu věku a pohlaví. Tedy žádné zdravotnické zařízení jen pro vyvolené.

Péče o fotbalisty v sobě bude zahrnovat testování obecné tělesné a kardiovaskulární kondice hráčů, moderní diagnostikování problémů pohybového ústrojí, chirurgické i nechirurgické léčení akutních problémů spojených s fotbalem včetně rehabilitace po zranění.

Ve spolupráci s ČMFS se nové zdravotnické centrum zaměří také na školení trenérů především v nižších soutěží, kde trenéři nejsou profesionálové a dostupnost tréninkových programů je omezená. Prioritou bude plošné rozšíření programu rozcvičení T11+ na všech úrovních fotbalu v České republice. V rámci prevence negativních vlivů ve fotbale budou pořádány také antidopingové strategie FIFA. Pro týmové lékaře a trenéry jsou přepraveny kurzy a přednášky o příčinách a prevenci úrazů ve fotbale na základě nejnovějších poznatků F-MARC. Tyto kurzy budou přístupné lékařům a trenérům všech úrovních.

V centru pozornosti budou vědecké studie v oblasti fotbalové medicíny. Nosným tématem bude především dětský a mládežnický  fotbal.  Pro lékaře se zájmem o fotbalovou medicíny bude vypracován program nechirurgického i chirurgického léčení muskulskeletálních problémů.
V případě vašeho zájmu se můžete k vyšetření objednat u sl. Zuzany Žilkové v sekretariátu kliniky, tel. 266 082 844 nebo 266 082 829.

Zřízení nového zdravotnického centra je pro ČMFS jedním z dalších kroků ke zkvalitnění českého fotbalu.